Рецепт за кремаста супа од морков што исфрла масти и токсини од телото

2 ноември, 2020
супа

Храната во оваа супа е полна со растителни влакна, а зачините како црн пипер и чили го стимулираат ослободувањето на токсините од телото. Безбедна, ефикасна и истовремено хранлива, оваа супа е одличен избор за здраво слабеење.

Послужете го со наздравени коцки леб и уживајте во топлите оброци создадени за дождливите есенски денови.

Ти треба
1,20 л пилешки фонд
1000 гр моркови, црвена
1 јаболко (цело)
магдонос
1 лажичка слатко кари
чили
свежо мелен црн пипер
неколку капки маслиново масло


Подготовка
Додадете моркови и едно поголемо излупено јаболко во варениот пилешки фонт, така што супата не е премногу силна.

Кон крајот, додадете ги лисјата од магдонос и малку коријандер во зрното.

За уште подобар вкус на супата, додадете малку слатко кари во прав и свежо мелен црн пипер и / или чили.

Ако супата не е доволно солена, додадете сол или мешавина од суви зачини, иако самата супа е доволно солена.

Исцедете го заливот, а потоа измешајте ги морковите и исцедениот густин во мултипракцијата додека не ја добиете посакуваната густина. Можете исто така да додадете капка домашно маслиново масло.

Забелешка: супата не треба да биде премногу тенка и мора да биде добро измешана, а остатокот од заливот може да го замрзнете и да го користите друг пат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi