Рецепт за мартини според фенг шуи

19 јули, 2020
martini

Секој од нас понекогаш има желба за малку алкохол.

Добро подготвениот пијалок може да стане украс на нашата забава, но исто така може да биде одговорен и за добро расположение.

Состојки:

  • 1 портокал
  • 2 парчиња ѓумбир
  • 1 чили
  • 750 мл вотка
  • зачини: цимет, каранфилче, анасон

Користете кора од портокал за да формирате спирала. Извадете ја белата внатрешна пулпа од кората од портокалот.

Потоа додајте кора од портокал, ѓумбир, чили и зачини во шише вотка. Оставете сè да отстои преку ноќ. Најдобро е пијалокот да го ставите во фрижидер околу осум часа пред да го сервирате.

Пијалоците се служат во чаши за мартини.

Предности на Мартини според фенг шуи

Му обезбедува на нашето тело многу важна енергија Јанг. Го загрева нашето тело, ни дава позитивна енергија, го подобрува расположението и го поддржува дигестивниот систем.

Да се потсетиме, сепак, дека алкохолот е добар само ако можете да бидете умерени кога го консумирате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi