4 вида слатки пецива од едно тесто: Совршен рецепт за искусните домаќинки!

18 декември, 2020
237059_untitled_ls

Доколку сакате посно тесто, натопете го квасецот во вода, а наместо путер додадете стопен маргарин. На крај, не премачкувајте со јајце, туку со стопен маргарин. Наполнете со џемови, јаболка, можеби семе од афион … Сè по ваш вкус.

Состојки:

450 мл млеко,

100 гр шеќер,

10 гр сув квасец,

1 јајце,

100 гр стопен путер,

малку сол,

20 гр ванилин шеќер,

830 гр меко брашно.

4 видови:

1. 200 гр афион, 200 гр шеќер, 150 мл топло млеко

2. 2 јаболка, 4 лажици шеќер, цимет и 1 лажица гриз

3. 1 лажичка какао, 1/2 лажичка цимет, шеќер

4. џем од кајсија

Целиот процес погледнете го на видеото

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris