Чоколаден колач во чаша: Има помалку од 250 калории и воопшто не се пече!

11 ноември, 2020
kremasta-poslastica-830x0


Не случајно десертите без печење се многу популарни. Тие можат да се подготват лесно и брзо, без да се вклучи рерната. Овој десерт, освен што е божествен по вкус, содржи помалку од 250 калории по порција. Ако избегнувате долго мешање и печење, тогаш овој рецепт за крем торта со чоколадо и цреши, без шеќер и бело брашно, е идеален за вас.

Состојки:

200гр смрзнати вишни

200мл шлаг за матење

2 лажици какао во прав

2 лажици засладувач

1 лажица кокос во прав

желатин

Начин на подготовка:


Ставете ги замрзнатите цреши во тенџере и стопете ги. Откако ќе го ослободат сокот, тргнете ги од оган и промешајте ги со желатинот. Поделете ја добиената смеса во четири чаши во кои планирате да ја сервирате тортата. Потоа ставете ги чашите во фрижидер 30-40 минути.


Истурете ладен шлаг во сад за мешање, додадете какао во прав и засладувач и мешајте со миксер додека не добиете густ крем. Извадете ги црешите од фрижидерот, прелијте ја со лажица смесата со чоколадо и посипете го одозгора со кокос во прав.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi