ЧОКОЛАДНО ЧУДО НАПРАВЕНО ОД САМО ТРИ СОСТОЈКИ: Идеална торта за да ви биде сладок викендот

3 октомври, 2020
cokoladni-kolac-napravljen-od-3-sastojka-830x0

Ако посакувате чоколадни задоволства, започнете го овој викенд со наједноставната чоколадна торта, за која се потребни само три состојки.

СОСТОЈКИ:

  • 700 гр чоколаден крем
  • 3 јајца
  • 90 гр брашно

ПОДГОТОВКА

Измешајте крем и јајца, а потоа додадете брашно. Печете во загреана рерна на 180 степени 15-20 минути. Изладете го готовиот колач и премачкајте го со крем. Исечете го на половина и преклопете ја едната половина над другата како што е прикажано на видеото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum