Десерт за секоја прилика: Лешник коцки со црно и бело чоколадо (РЕЦЕПТ)

24 ноември, 2020
kolac-1


Состојки:

200 гр шеќер

125 гр путер

100 гр црно чоколадо за готвење

150 гр бело чоколадо

200 гр мелени лешници

200 гр мелени бисквити

4 лажици слатка павлака

чоколадни трошки

Погледнете го процесот на подготовка на следното видео: