Грчка пита: Фантастичен и едноставен оброк со гриз, сирење и јајца (РЕЦЕПТ)

27 ноември, 2020
70a1440438f78996265f824cabf5fa221db0b021

Потребно е:

300-400 гр тенки готови кори

2-3 јајца

200 гр тврдо сирење

1/2 прашок за пециво

300 мл млеко

3-4 лажици гриз


Подготовка: Сварете го гризот во млеко, па покријте го со фолија и оставете го да се излади. Во кој ќе ги скршите јајцата со прашок за пециво, додадете сирење и изматете.


Додадете ја изладената смеса и израмнете сè добро. Премачкајте округол плех од 22 см и ставете 3 кори една врз друга и премачкајте ја секоја со масло.


Исечете го на ножот на посакуваните парчиња и премачкајте го со масло. Печете на 200 степени околу 50-60 минути убаво да се пече. Послужете топло.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi