Хит помеѓу десертите: Грчка торта, од првиот залак ќе заиграте „Сиртаки“

8 ноември, 2020
grcka-torta_1000x0


Состојки:

12 цели јајца

12 лажици шеќер за кора и 5 лажици за фил

12 лажици мелени ореви

12 лажици мелени бисквити

750 мл млеко

375 гр маргарин или путер

5 полни лажици брашно

250 гр шеќер во прав

100 гр млечно чоколадо Милка

100 гр бело чоколадо Милка

150 гр суви бисквити

Во видеото погледнете го начинот на подготовка:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi