Јапонски десерт од само три состојки го воодушеви светот!

4 декември, 2020
2396161_profimedia0294781481_ls


Состојки:

500 мл вода

15 гр прав агар-агар

12 гр шеќер

Подготовка: Растворете го агар-агарот со полека додавање вода и загревање додека не зоврие. Истурете во хемисферичен калап. Ставете го во фрижидер 2 часа. Послужете со сируп од шеќерна трска и брашно од соја (кинако).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi