Кој не пробал „пијани банани“ не знае што е колач: Едноставен рецепт кој ќе ве воодушеви!

13 ноември, 2020
recept-pijane-banane-830x0


Состојки

1кг банани

400гр мелени бисквити

1/2 л вино

50гр слатка павлака

400 гр кокос

250 гр маргарин

350 гр чоколадо за готвење

Подготовка:

Истурете го виното во шерпата и ставете го на оган додека не зоврие, а потоа додадете банани да бидат во виното две минути. Изматете ја слатката павлака и измешајте ги мелените бисквити. Се топи маргаринот и се меша кокосот со него.

Посипете мелени бисквити на плех на кој ќе ги распоредите бананите и растопеното чоколадо. Од мешавината на бисквити и слатка павлака направете топчиња и наредете ги на плех, а потоа направете топчиња од маргарин и кокос, и наредете ги над нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi