Колач со карамелизирани банани кој им успева и на почетниците: Ќе ги воодушевите сите!

21 ноември, 2020
collage-66

РЕЦЕПТ

За тестото:

3 јајца

125 гр кокосов шеќер или кафеав шеќер

130 гр павлака

60 гр неутрално масло (сончоглед)

1 лажичка цимет

1/2 лажиче ѓумбир во прав

5 гр прашок за пециво

225 гр брашно

За банани:

3-4 банани

80 гр путер

100 гр кокос или кафеав шеќер

Постапка: Загрејте ја рерната на 180 ° C, премачкајте го калапот со путер. Во сад, загрејте ги путерот и шеќерот додека не се раствори целиот шеќер и добиете сос од карамела. Истурете ја во калап и ставете ги половините од бананата со исечената страна надолу. Измешајте ги состојките на бисквитот со жица за матење или миксер – прво јајцата и шеќерот, а потоа додадете ги павлаката и маслото и сувите состојки што претходно ги измешавте со маталка. Промешајте кратко и прелијте. Печете околу 30 минути.