„Кошнички“ со сланина: Ниту еден гурман нема да одолее на ова!(РЕЦЕПТ)

25 септември, 2020
376805_slaninica_f


12 парчиња тост леб

1 чаша павлака

3 јајца

1/2 лажиче сол

20 кругчиња праз

1 црвена свежа пиперка

1 жолта / зелена пиперка

12 ленти сланина

1 лажичка оригано

150 гр сирење

Исечете ги црвените, зелените / жолтите пиперки на прстени и поделете ги на половина. Исечете го празот во прстени, онолку колку што планирате да ставите внатре во калапот. Исецкајте парче сирење на коцки или стапчиња (1-2 коцки во секоја форма). Ставете тост леб во калапите. Ставете ја сланината околу лебот, во круг, а потоа 1/2 од изматената павлака и смесата со јајца, додадете ги исечканите коцки од сирење, и останатата смеса. Ставете ја подготвената пиперка одозгора, за да биде шарена (декоративно). Додадете ги прстените од празот и наросете ги со оригано.


Вклучете ја рерната на 200 степени и печете околу 10 минути, додека сланината не порумени убаво и се испече смесата во корпите. Во меѓувреме, додека корпите се печат, остатокот од сирењето изрендајте го на крупно ренде.