Кремаста сусам салата: Совршен додаток на секој ручек (РЕЦЕПТ)

6 ноември, 2020
233393_untitled_ls


Состојки:

500 гр урда

100 гр семе од сусам, или по вкус

130 гр слатка пченка, маринирана

3-5 кисели краставички

100 гр шунка, шунка или нешто слично

1 лажица павлака (може да биде и повеќе)

50 гр мајонез

сол и бибер по вкус

Деталната постапка за подготовка погледнете ја на видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi