Македонките „полудеа“ по овој рецепт: Една неочекувана состојка е потребна за пире од компир од соништата!

8 октомври, 2020
shutterstock303901985-830x0


Имено, сè што треба да додадете наместо путер или масло е мајонез! Откако ќе го приготвите и изгмечете компирот, додадете малку сол, бибер, лажица млеко и половина чаша мајонез. Важно е да се знае дека мајонезот значително не го менува вкусот на пирето од компири, освен што му дава поцелосен и поинтензивен вкус.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum