Меган Маркл открива рецепт за ЗИМСКИ КОКТЕЛ што самата го измислила и со задоволство го конзумира!

20 декември, 2020
megan_markl_vosak


Пробајте го овој рецепт!
Наскоро ќе помине точно една година откако британскиот принц, 36-годишниот Хари и неговата тригодишна сопруга Меган Маркл го шокираа светот со својата одлука да го напуштат кралското семејство и да ја бараат својата среќа со својот син Арчи на друг континент.

Ова ќе бидат првите празници што ова тричлено семејство ќе ги помине во новиот дом во Калифорнија, а за разлика од обичаите на судот, улогата на главен готвач, Меган ќе ја преземе овој Божиќ.
Сепак, готвењето не и е туѓо, имајќи предвид дека едно време, пред да се омажи за принцот, таа водеше блог на кој често споделуваше рецепти. Еден од нив, кој може да се најде на нивното мени и оваа година, е оној за вкусен зимски коктел базиран на бадемово млеко, што Меган го сподели на својот блог пред пет години.

Сè што ви треба за да го подготвите овој вкусен и едноставен коктел се бадемово млеко, цимет во прав, ѓумбир, лимон, црн пипер, кардамон, урми и виски.


Меган советуваше да се мешаат сите состојки освен алкохолот во блендер, а потоа да се истури смесата во помало тенџере.

Загревајте на тивок оган додека не се загрее, а потоа додадете 150 до 200 милилитри алкохол во тенџерето, во зависност од вкусот на вашите пријатели. Истурете го секој пијалок во чаша и украсете со стапче цимет – рече таа.

Ако преферирате студ, оставете го греењето и промешајте го во миксер за коктели и послужете во чаши за шампањ и ставете цимет или шеќер на работ на чашата – советува Меган.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi