Меки и неодоливи посни крекери со ајвар идеални за секоја прилика

19 декември, 2020
ajvar-stapici-e1608276316790


Состојки:

250 гр брашно

2 лажици ајвар

1 лажичка прашок за пециво

100 мл кисела вода

100 мл масло

сусам

сол

Целата подготовка погледнете ја на следното видео: