МИРИСААТ НА ЗИМА И ПРАЗНИЦИ, А СЕ ПОДГОТВУВААТ БРЗО! Неодоливите чизкејк бомбици подготвени без печење

21 октомври, 2020
307847_shutterstock-319156157_ff

Многумина од нас сакаат да прават едноставни и супер вкусни колачиња! Овој рецепт е еден од тие. Се подготвуваат брзо и лесно, а вкусот ќе ги маѓепса сите што сакаат чизкејк и слични десерти.

Ова се слатки бомбици од чизкејк, кои ќе бидат одличен украс на вашата трпеза за време на претстојните празници.

Потребно ви е крем сирење, шеќер и бисквити (по избор).

Состојки:

225 гр крем сирење

50 грама кристален шеќер

100 гр мелени бисквити

Подготовка:

Измешајте го крем сирењето со шеќер додека не добиете форма и мазна смеса. Додадете половина од количината бисквити (50 грама), а потоа промешајте. Со лажица одделете ги истите количини од смесата, па обликувајте ја во топчиња и ставете ги на мрсна хартија на плех. Се тркалаат во мелени бисквити. Обликувајте ја топката уште еднаш, па превртете ја уште еднаш во бисквитот.

Оставете да отстои во фрижидер околу половина час за да се зацврсти. Ако сакате уште посладок вкус, ставете ги топчињата во замрзнувач половина час, па превртете ги во растопено темно или бело чоколадо, кокос, слатки шарени трошки …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum