Највкусниот печен компир со сирење: Потребни ви се САМО 3 состојки!

8 ноември, 2020
shutterstock226403236-830x0


За ова јадење подгответе

1 кг компири,

500 гр кравјо сирење

250 гр сланина.

Измијте ги компирите, ставете ги во тенџере, па излупете ги и исечете ги на тенки парчиња. Земете сад што може да се извади на маса, а може да издржи и оган, и покријте го со сланина исечена на тенки парчиња.


На сланината распоредете варен и исечен компир, а врз компирот посипете кравјо сирење, наредете го компирот повторно над сирењето и пресечете ја сланината одозгора. Сега ставете го садот во рерна и печете додека не порумени сланината. Извадете во истиот сад на масата, како предјадење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi