Неодолива комбинација од вкусови за добар почеток на денот!

6 октомври, 2020
Dorucak-1


Брзо и вкусно, ова јадење можете да го направите за појадок или вечера. Ова јадење се нарекува „кралски појадок“, и е комбинација на јајца на окото и свеж зеленчук и зачини.


Состојки:

1 пиперка

500 гр свежи домати

3 – 5 јајца

1 кромид

3 чешниња лук

шеќер

бибер

ким

мајчина душица

фета сирење

Погледнете чекор по чекор упатства за подготовка: