Домаќинките ја ОБОЖАВААТ: Пита со тиквички без кора на 2 начина(РЕЦЕПТ)

2 октомври, 2020
pita-tikvice-640x352

Пита од врвен квалитет со тиквички без кора што можете да ја подготвите во тава или рерна.

Состојки:

400 гр тиквички
сол
бибер
100 гр брашно
100 гр сирење
2 јајца
30 гр сланина
1 лажичка масло и прашок за пециво

Подготовка:

Погледнете ја постапката за подготовка во ВИДЕО.