ПОЛНЕТ КОМПИР! Ручек од соништата – здрав оброк што се јаде без леб!

24 декември, 2020
402895_20201220-140416_f


Ако сте љубител на компири, тогаш сигурно ќе го обожавате овој рецепт!
Неопходно е:
-300 гр спанаќ
-1 морков
-1 мал кромид
-3 чешниња лук
-600 гр компири
-лист од целер
-масло..со бибер


Подготовка:
Спанаќот исечете го како резанци. Варете ги компирите и морковите не многу. Исечете го кромидот, додадете малку масло, па пржете го и додадете спанаќ, сецкан морков, сецкан лук, бибер и сецкан целер.

Измешајте сè. Излупете тиква, изрендајте ја и исечете ја на половина. Издлабениот дел од компирот смачкајте го малку со вилушка, па ставете го во спанаќот, измешајте го и полнете го компирот.

Прстени од домати одат одозгора. Посолете ги доматите и премачкајте ги со масло. Печете во рерна на 220 степени Ц околу 30 минути да се испече малку. Одличен оброк без леб многу здрав.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi