Празничен десерт -“fudge” од само четири состојки!

3 декември, 2020
7814a6304da468e61999


Изненадете го вашето семејство со кремаст “fudge” во празнично издание…
За десет минути, подгответе брзински “fudge” од темно чоколадо и кондензирано млеко, и украсете го со минијатурни marshmallow и шарени трошки!

По желба, додадете исецкани ореви или бадеми, украсете со трошки, парчиња гевреци, карамела или божиќни лижавчиња.

Состојки:

-400 мл кондензирано млеко

-200 гр темно чоколадо

-50 гр мини marshmallow

-Шарени трошки

-Кафена лажичка сол


Подготовка: Обложете го плехот со хартија за печење. Стопете го чоколадото на пареа со малку сол. Измешајте го стопеното чоколадо со засладеното кондензирано млеко. Брзо истурете ја смесата во подготвениот сад. Наредете marshmallow и украсните трошки и почекајте еден час.

Исечете на коцки и послужете!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi