ПРЕКРАСЕН ПРЕДЛОГ за ВКУСЕН ручек! Направете неодоливо роловано пилешко!

3 октомври, 2020
ручек

Пријатно!
Вкусен и срдечен ручек кој сите го сакаат


Состојки:

 • 700 гр пилешко бело месо
 • 200 гр сирење
 • 200 гр шунка
 • 100 мл павлака за готвење
 • Пипер по вкус
 • магдонос по вкус
 • Василиј по вкус
 • Мајчина душица по вкус
 • Сенф по вкус
 • Соја сос по вкус
 • 50 гр маслиново масло

Подготовка:

Прво, исечете го белото месо во тенки шницли, а потоа разредете го со толчник од месо. Потоа комбинирајте го стекот во парче 15×10 см. Додадете сол, бибер, месо, па ставете лисја од шунка и сирењето на работ. Потоа навивам пилешки стек и поврзете се со чепкалка за заби. Се редат во подмачкан сад за печење. Кога сè ќе се стркала, истурете уште малку одозгора, па премачкајте со сос од синап и соја. Покријте ја огноотпорната тава со фолија. Печете 30 минути на 200 степени. Потоа отстранете ја фолијата, додадете крем за готвење, бибер, магдонос, босилек, мајчина душица и малку пармезан. Вратете се во рерна уште 15 минути. Послужете разладено.

Пријатно! * од едно бело месо добивате 3-4 парчиња валано пилешко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum