Рецепт за сладок ликер од омиленото чоколадо!

1 ноември, 2020
kinder-cokolado


Ликер од Киндер чоколадо

За 1,5 л ви требаат:

  • 200 гр Киндер чоколадо
  • 400 мл крем
  • 600 мл млеко
  • 160 гр шеќер
  • 1 пакет ванилин шеќер
  • 2 јајца
  • 220 мл ракија со неутрален вкус (или вотка)


Подготовка:

1. Скршете го чоколадото на парчиња и заедно со млекото, кремот, јајцата, шеќерот и ванилиниот шеќер стопете го во тенџере со постојано мешање. Да не врие!

2. Кога чоколадото ќе се стопи целосно, промешајте го алкохолот и загрејте уште кратко уште еднаш. Пополнете во шишиња и ставете ги на ладно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi