РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ВИДЛИВИ ПО 24 ЧАСА: Домашен чај за слабеење од само 3 СОСТОЈКИ за кој полуде СВЕТОТ! (РЕЦЕПТ)

1 ноември, 2020
чај

Рецептот за слабеење со само три состојки предизвика хаос во светот, особено затоа што се повеќе луѓе го пробаа и имаат само пофални зборови за оваа одлична комбинација, која делува за само 24 часа…


Се што ви треба е:

  • зелен чај
  • цимет
  • Ловоров лист

Подготовка:

Варете 800 мл вода, тргнете ја од оган, а потоа додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови ливчиња и рамна лажица зелен чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, а потоа процедете.

Примена:

Кога станува збор за метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за негова примена е рано наутро, веднаш по будењето. Значи, пијте ја првата чаша од овој чај на празен стомак.

Втората чаша можете да ја пиете веднаш по појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Со три шолји од овој чај на ден, значително ќе изгубите тежина, особено на критичните точки на телото, како што се стомакот, бутовите и задникот, а првите резултати се видливи по една недела.

Оние кои го испробале овој чај велат дека олеснувањето се чувствува после 24 часа, како подобро варење, а по првата недела во просек се губат околу 8 сантиметри во половината!

Сите три состојки на овој пијалок согоруваат маснотии и го забрзуваат метаболизмот, а се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и слабеење треба да биде придружен со урамнотежена исхрана и умерена физичка активност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi