Што да готвите денес? Посни кнедли со спанаќ и кашкавал (ВИДЕО)

30 ноември, 2020
395920_img-1567_f

600 гр компири

200 гр брашно

200 гр спанаќ

100 гр посно сирење

главица кромид

коцка маргарин,

презла

масло


Подготовка: Сварете и испасирајте компири, додадете сол, мала коцка маргарин и брашно и направете тесто. На масло пропржете кромид и спанаќ, додајте сол. Земете топче тесто на дланката за да направите вдлабнатина, додадете спанаќ и коцка посно сирење и завиткајте ја во кнедла. Гответе во солена вода околу 5-6 минути, така што кнедлите ќе лебдат. Извадете го со лажица. Пржете ја презлата и прелијте ја преку кнедлите. Послужете топло. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi