Совршена бајадера која се топи во уста: Колач со кој нема да погрешите!

8 декември, 2020
71212_bajadera_ls

Дали знаевте дека бајадерата се сече полу-замрзната за да има совршено сечење бидејќи слоевите се редат од ќесата за замрзнувач? Ви донесуваме неколку трикови во нашиот видео рецепт за совршена бајадера.

Состојки:

– 120 мл млеко

– 50 гр путер

– 120 гр шеќер

– 180 гр мелени бисквити

– 180 гр мелени ореви

Темен дел:

– 120 мл млеко

– 120 гр шеќер

– 80 гр путер

– 170 гр мелени бисквити

– 170 гр мелени ореви

– 100 гр чоколадо

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi