Викторија Бекам има рецепт за „брауни“ колач кој го обожува целото семејство

13 октомври, 2020
119901187_386418396084443_1545180191297886212_n


Иако е добро позната обожавателка на здрава исхрана, чии диети и невообичаени навики во исхраната честопати ги покриваат медиумите, поранешната Спајс-девојка, 45-годишната Викторија Бекам, одвреме-навреме „греши“ со некои вкусни задоволства.


Состојки:

1 чаша путер, стопен

2 чаши шеќер

½ чаши незасладено какао во прав

4 големи јајца, лесно изматени

1 лажичка екстракт од ванила

1½ чаши универзално брашно

½ лажички прашок за пециво

½ лажички сол

Подготовка: 1. Загрејте ја рерната на 350˚. Измешајте стопен путер, шеќер и какао. Додадете јајца и ванила, мешајќи додека не се соединат. Комбинирајте брашно и преостанатите состојки; промешајте ја смесата со какао. Истурете во лесно подмачкан сад од 13 х 9 инчи обложен со алуминиумска фолија.

2. Печете на 350˚ 20 до 25 минути. Ставете го во фрижидер 1 час. Извадете го колачот од тавата и рамномерно исечете го на 20 квадрати.