Вкусни крцкави ѓевреци кои се прават од само 5 состојки кои сите ги имаме во домот!(РЕЦЕПТ)

8 декември, 2020
bagel-39035491920-830x0

Кој не сака топли пецива, кои се крцкави однадвор и меки и воздушни одвнатре? Таков популарен ѓеврек секако е на врвот на листата производи за тесто што секој сака да ги јаде за појадок или вечера.

Ако сакате брзо да направите крцкави ѓевреци што се топат во устата, пробајте го нашиот рецепт.

Состојки:

400гр брашно

400мл јогурт

прашок за пециво

1 јајце

сусам

сол

Подготовка: Вклучете ја рерната на 180 степени да се загрее. Додека рерната се загрева, истурете брашно, прашок за пециво и јогурт во подлабок сад и месете додека не добиете мазно тесто. Поделете го на осум дела во форма на цилиндрични стапчиња, а потоа формирајте ѓевреци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi