Рецептот за тестенини со лимон од Камерон Дијаз е навистина оригинален, едноставен и вкусен (РЕЦЕПТ)

24 октомври, 2020
3a34ef737a44f514a566

Ова јадење го подготвува познатата актерка кога нејзиниот сопруг е надвор од градот, а е одлично јадење за комбинирање со бело вино. Ако на тестенините се додадат малку лимон, лук, сирење, масло и путер, што навистина може да тргне наопаку? Впрочем, погледнете го рецептот за тестенини à la Cameron Diaz.

Забелешка: Сирењето и путерот може да се заменат со вегански опции како путер од растително потекло и хранлив квасец.

Состојки:

1 пакување тестенини

1 главица лук

1 шоља пармезан

4 лажици маргарин

Сок од 3-5 исцедени лимони

1-2 лажици маслиново масло

Сол

Подготовка:

1. Заварете солена вода и додадете тестенини. Гответе до ал денте, а потоа извадете 1 шоља вода од онаа во која се вареа тестенините за подоцна и исцедете ги тестенините.

2. Исцедете ги лимоните.

3. Излупете и исечете го лукот.

4. Загрејте го маслиновото масло на умерен оган во тенџере. Намалете ја топлината и додадете лук и путер.

5. Додадете сол и сок од лимон.

6. Пренесете ги исцедените тестенини во тенџерето.

7. Полека додадете сирење и 1 шоља вода во која се вареа тестенините за да направите сос.

8. Продолжете да мешате сирење, путер, сол и лимон по вкус.

9. Служете, јадете, повторете!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum