Речиси сите сетила ќе уживаат во овој ручек: Пилешко полнето со спанаќ и сланина

12 јули, 2020
19314045935ecf9573e0df8023640236_w640

Состојки:

-4 филети од пилешко месо
-100 гр крем сирење
-1/2 чаша замрзнат спанаќ
-1 чаша рендана моцарела
-малку мелен пипер
-4 ленти сланина (исечете ги на 4 парчиња)
-2 лажици маслиново масло

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 ° C и ставете ја фолијата на садот за печење. Направете парчиња во ширина на месото. Додадете сол и бибер, а потоа наредете на подготвен сад за печење. Во среден сад измешајте крем сирење, спанаќ што претходно сте го стопиле и исцедиле, и ½ чаши моцарела. Додадете сол и бибер и ставете малку мелен пипер, па убаво измешајте сè.

Пополнете ги сите други парчиња со мешавина од сирење и спанаќ, а останатите парчиња пополнете ги со парче сланина. Остатокот од моцарела ставете го над пилешкото и додадете масло. Печете додека не се зготви пилешкото и сланината е крцкава, околу 35 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi