Розeви коцки од само 4 состојки: Нежен вкус во кој веднаш ќе се заљубите!

13 мај, 2020
коцки

Состојки:

 • 400 гр бело веганско чоколадо
 • 320 гр кондензирано кокосово млеко
 • ½ чаши сушени брусници
 • прстофат органски прав од цвекло за поубава боја (по желба)

Состојки:

 • Растопете го чоколадото, а потоа додадете го кокосовото млеко.
 • Размешајте ја смесата и додадете прстофат прав од цвекло.
 • Мешајте додека не добиете изедначена смеса.
 • Додадете ги брусниците и промешајте уште еднаш.
 • Во помал сад поставете хартија за печење.
 • Истурете ја смесата во сад за печење и ставете ја да отстои во замрзнувач 2 до 4 часа.
 • Исечете го колачот на коцки и сервирајте.