Шишарка салта: Најубавото празнично предјадење направено за само 15 минути! (РЕЦЕПТ)

8 декември, 2020
236329_shutterstock-1564357588_ff

Време е да се подготват најубавите ѓакони

Нека оваа година празничната трпеза биде поубава од кога било. Декември во голема мера започна, што значи дека е вистинско време да се размислува за новогодишната трпеза. Најдовме рецепт за многу вкусно и интересно предјадење.

Состојки:

500гр крем сирење

150гр кисели краставички

200гр обарено пилешко месо (или шунка)

50гр мајонез

1 чешне лук (по вкус)

Сол по вкус

Бадеми за декорација

Подготовка:

Додадете ситно сецкан лук во крем сирењето, додадете мајонез и изматете ја смесата со миксер или добро измешајте рачно.

Ситно исецкајте ги краставичките, а обареното пилешко (или шунка) исечете го на помали коцки. Додадете во претходната смеса. Додадете сол по вкус.

Измешајте добро, а потоа обликувајте ја смесата во форма на шишарка, па послужете на чинија.

Наредете ги бадемите на смесата со обликувано сирење (како на сликата). Украсете ја салатата со гранчиња рузмарин.

Предјадењето е подготвено.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris