Сладолед торта со нутела, плазма и јагоди (ВИДЕО)

27 април, 2020
торта

Лесна и освежителна торта која мора да ја пробате!

Состојки:

  • 500мл шлаг
  • 180гр павлака
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 30-100 гр шеќер во прав (по ваш избор)
  • 300гр јагоди
  • 2-4 лажици нутела (по ваш вкус)
  • 2 лажички какао

Декорација:

  • 3 јагоди
  • Мелена плазна

Подготовката за овој рецепт погледнете ја во продолжение: