Со помош на овој трик направете ја вашата омилена торта, но со помалку калории!

4 јуни, 2020
uz-pomoc-ovog-trika-napravite-vasu-omiljenu-tortu-ali-sa-manje-kalorija-640x427

Обожавате да јадете слатки, но не можете повеќе да го броите секој залак? Искористете го овој супер трик и ќе можете да ја јадете вашата омилена торта, без грижа на совест!

Ако сакате помалку калорична варијанта од некоја торта, тогаш наместо путер (доколку оди во рецептот), ставете крем – сир со 0% маснотии.

Заменете ја препорачаната мерка путер со двојна мера од немасниот крем – сир и ќе добиете “полесна” и подиетална верзија од вашето омилено слатко.

Дополнителен совет: Доколку сакате да го продолжите рокот на траење, тогаш во тортата ставете малку рум, коњак или ладно кафе.