Ставете коцка мраз на плескавица! Нема да верувате што ќе се случи

8 август, 2020
meso

Сочните хамбургери се омилена храна на многумина.

Но, не секој знае како да подготви вкусен бургер чија најважна состојка е добра плескавица што е правилно термички обработена.

За тоа ќе ви послужи коцка мраз која ќе ја додадете во средината на месото, а исто така е добро да ставите малку путер на скарата додека месото се пржи, бидејќи тоа придонесува за сочноста.

Кога печете плескавица, користете само половина од скарата. Ставете јаглен само на едната страна од скарата и загрејте го месото од таа страна, а другата оставете ја ладна за да го тргнете месото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris