Такос со риба – совршенручек готов за 15 минути

7 јули, 2020
fgdcgf

Ако ви снема идеи за вечера – не грижете се, такос со риба се одлично решение ако сакате нешто вкусно и подготвено на брзина. Ако не сте љубител на риби, можете да додадете пилешко наместо филети. Вкусот ќе биде совршен и во двата случаи.

Потребно ви е:

 • 3 лажици путер
 • Малку брашно
 • 2 филети риби (по избор)
 • 4 – 5 лажици сок од лимон
 • Сол и бибер по вкус
 • тортиљи
 • Малку зелена салата
 • 1 компир
 • домат
 • Малку рендан кашкавал по ваш избор
 • 1/4 пакетче сенф
 • 2 лажици мед


Наредете ја салатата, доматот, кашкавалот на тортиљата, потоа рибата исечена на парчиња, а потоа истурете го сосот над сè.

Подготовка на сос: Во мал сад измешајте сенф, мед, сок од лимон, сол и бибер. Ако сакате, можете да додадете повеќе зачини. Посипете го сосот над тортиљите и послужете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi