Три основни сосови за тестенини кои секој може да ги направи (РЕЦЕПТИ)

3 ноември, 2020
¸umak-696x435

Најдобрите сосови за тестенини се подготвуваат дома од минимални состојки. Ви донесуваме три основни рецепти кои ќе ги задоволат сите вкусови.

Класичен сос од домати

Сосот од домати е лесен за подготовка, многу вкусен и се смета за основа на италијанската кујна на која почиваат многу јадења. Само пропржете парчиња лук во малку маслиново масло, додадете исецкани домати, малку сол, бибер и босилек и еве вкусна комбинација за различни видови тестенини.

Бело сос со сирење

Вкусот на тестенините ќе биде збогатен со бел сос со сирење. Се топи малку путер, а потоа се додава еднаква количина брашно. Истурете топло млеко или неутрална павлака за готвење и мешајте додека не се згусне бешамелот, а на крај растопете неколку видови сирење во него, како што се грана падана, сино сирење или некое друго растопливо сирење по желба.

Песто од зачински билки

Песто е убав додаток на тестенини и пица, а доволни се само 30 секунди во блендер за да се подготви. Во нив мелете босилек, борови ореви, грано падано сирење, лук и маслиново масло и ќе добиете вкусно песто џеновезе.

Наместо босилек, можете да користите други билки како нане или магдонос во комбинација со ореви или бадеми. Комбинирајте и уживајте во вкусовите.

Добар апетит!