ТРИКОТ НА ГОТВАЧОТ ЗА СОВРШЕНИ ПРЖЕНИ КОМПИРИ: Заборавете пржење во многу масло, за да биде крцкав подгответе го вака!

27 октомври, 2020
помфрит

Еден готвач сподели трик, погледнете го видеото


Совршениот помфрит честопати го поврзуваме со пржење во масло, еден куп сол и не се смета за многу здрава храна, иако ја обожаваме!

Ако сакате вкусни рецепти од компир, за овој трик со помфрит, потребни ви се црвени компири, сол, маслиново масло и зачини по ваш избор.

Прво, исечете ги компирите на стапчиња, натопете ги во ладна, добро солена вода и оставете ги пет минути. Потоа вклучете го шпоретот и варете го две минути кога врие.
Добро исцедете го компирот, а во меѓувреме загрејте ја рерната на 20 степени. Наредете го помфритот на плех, прелијте со малку маслиново масло, зачинете добро и печете околу 25 минути, додека не стане крцкав, а краевите станат златно жолти.

Погледнете!

@morganhipworth

you can’t beat french fries, what should I make next? 🤤 #foryou #cooking #food #yum

♬ original sound – Morgan Hipworth
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum