ВИСТИНСКИ СТАР РЕЦЕПТ! Тортата „Јужен ветер“, фантастична, a домашна (РЕЦЕПТ)

18 октомври, 2020
juzni-vetar-torta-620x348_1000x0

Штом кората е направена од белки и филот е направен од жолчки, сето тоа опкружено со ореви мора да биде добро… и така е!

Состојки за кора (се печат 2 кори од овие мерки):

10 белки

10 лажици шеќер

4 лажици брашно

200гр мелени ореви

Состојки за фил:

600мл млеко

10 жолчки

100гр густин

10 лажици шеќер

150гр мелени ореви

250гр маргарин или путер

Подготовка:

Вклучете ја рерната да се загрее на 200 степени.

Изматете 5 белки со 5 лажици шеќер во цврст „снег“, а потоа додадете 2 лажици брашно и 100 гр мелени ореви. Ставете хартија за печење во плех за печење 25 x 35 см, а потоа истресете ја масата за кора и печете. Намалете ја температурата на 180 степени и печете 20 минути, до 25, во зависност од рерната. Додека кората се пече, подготвувајте ја втората, на ист начин како и првата, па испечете ја и таа.

Измешајте жолчки, густин и шеќер, а потоа додадете малку ладно млеко од тие 600 мл и ставете го остатокот од млекото да зоврие. Кога млекото ќе зоврие, варете ги жолчките и мешајте на средна топлина додека не се згуснат. Тргнете од оган, покријте со фолија или ќесе директно на филот, а потоа оставете да се излади.

Кога филот ќе се олади, изматете го путерот или маргаринот додека не запени и додадете го во изладениот крем. Потоа додадете мелени ореви и измешајте сè убаво да се соедини. Исечете ги корите по должина за да добиете 4 тесни и долги кори. Премачкајте ги корите со фил од жолчки. Филот треба да го поделите соодветно така што ќе имате доволно за секој меѓупростор меѓу корите и за да ја премачкате целата торта на крајот.

Украсете по желба и изладете ја тортата Јужен ветер и послужете.

Пријатно.