Вкусна сочна пита со пилешко и печурки

14 јуни, 2020
л,чл,

Состојки:

150 гр печурки

300 гр пилешко

1 мал кромид

1 чешне лук

50 гр путер

2 лажици брашно

300 мл млеко

200 мл пилешка коцка за супа

бибер

сол

грст свеж магдонос

500 гр готово тесто

1 јајце

Подготовка:

Прво, загрејте ја рерната на 200 ° C, а потоа пржете го пилешкото исецкано на коцки во маслиново масло. Додадете ги печурките исечени на четвртини и пржете додека пилешкото целосно не се зготви. Отстранете го пилешкото и печурките од тавата, додадете го исецканиот кромид и лукот и пржете 2-3 минути. Потоа измешајте го кромидот со пилешкото и печурките. Ставете го путерот во тава, додадете го брашното, измешајте и оставете го на оган 2-3 минути додека не се добие изедначена смеса. Во сад измешајте ја пилешката коцка за супа и млекото и зачинете со сол и бибер. Потоа измешајте со брашното додека не се соедини. Добиената мешавина зовријте ја додека не се згусне, постојано мешајќи. Истурете го сосот над печурките и пилешкото и наросете со сецкан, свеж магдонос. Оставете да се излади. Готовото тесто ставете го во калап и премачкајте ги рабовите со јајце. Потоа додадете ја смесата од печурки и пилешко и покријте го со тестото. Премачкајте ја питата со јајце, отсечете ги вишокот на рабовите. Направете дупки во пита и ставете ги во рерната. Печете помеѓу 20 и 25 минути.