Вотка со ливчиња од рози

18 јули, 2020
vodka

Додадете ливчиња од рози од две или три цвеќиња во калап за мраз, покријте ги од половината со вода и замрзнете неколку часа.

Извадете ги замрзнатите коцки мраз од замрзнувачот, пополнете ја втората половина со вода и повторно ставете го калапот за мраз во замрзнувачот.

Ова ќе им овозможи розите да бидат во центарот на вашите коцки мраз.

Ставете 3 или 4 коцки мраз во чаша и додадете вотка над нив.

Послужете со свежи ливчиња од роза.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi