Руски мајстори за Тарот ги открија своите предвидувања за 2021-ва: „Нѐ очекува бурна година“

30 декември, 2020
shutterstock_1591778092_1000x0 (1)

Руските мајстори за тарот ги открија своите предвидувања, и еве за што да се грижиме во новата година. Научникот за тарот, Саона, уверува дека 2021 година ќе биде динамична во сите погледи. “Дефинитивно нема да ви биде досадно оваа година. Активност, енергија, страст, ентузијазам – ова се главните карактеристики на следната година. Ние ќе бидеме склони кон одлучна акција, преземање ризици и упорност. Од една страна, ова е добро: со овие квалитети ќе постигнеме цели и напредок. Од друга страна, постои ризик да не ги процените вашите капацитети добро и да не бидете доволно упорни на патот кон успехот, што може да се сврти против вас.


Во новата година, според Саона, треба да се посвети посебно внимание на три области – Љубовен живот, кариера и здравје.

ЉУБОВ

“Од гледна точка на романтичните врски, годината нема да биде здодевна, но нема да биде ни најлесна. Сите емоции ќе бидат толку силни што некои врски ќе станат многу бурни. Љубомората ќе биде присутна повеќе од вообичаено во текот на целата година. Обидете се да не му давате на партнерот причини да бидете љубоморни, како и да се контролирате. Односите во 2021 година можат да претрпат значителни промени поради нестабилноста на годината: во одреден момент вашите чувства кон вашиот партнер може да се променат целосно и да се претворат од љубов во нетолеранција.

КАРИЕРА

Годината нема да бидат полесна ниту на ова поле. Ќе се потенцира амбицијата, па борбата за унапредување ќе биде доста жестока. Но, основната работа на која треба да обрнете внимание е да не паднете во стапицата на вашиот противник во таа натпреварувачка војна, бидејќи не секој се бори праведно.

ЗДРАВЈЕ

Здравјето во годината на Металниот Бик ќе биде нестабилно, но во голема мера ќе зависи од нас самите. Оваа година стануваме ранливи на слабости. Лошите навики можат да предизвикаат значителна штета на здравјето, затоа обидете се да бидете умерени во сè “, заклучи Саона.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber