Џоковиќ ќе игра тенис пред фановите во Хрватска!

27 мај, 2020
Насловна

Во разговорот со локалното „Народно радио“, тој потврди дека добил гаранции за тоа, така што желбата на Новак да се одигра овој регионален турнир пред навивачите беше донекаде исполнета. Останува само да се види дали публиката ќе може да оди во други градови, вклучително и во Белград.

– Добивме потврда дека половина од капацитетот на стадионот ќе можат да бидат на трибините, но се надеваме дека за еден месец ќе можат да направат уште повеќе – јасен е Иванишевиќ.

Адрија Тур се игра во Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Црна Гора, а натпреварите во Задар се планирани за 20 и 21 јуни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum