ЕВЕ ГИ И НОВИТЕ ПРОПИСИ НА НБА и ДРАФТУВАЊЕТО НОВИ ИГРАЧИ ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА!

9 јуни, 2020
nba

Екипите на НБА лигата ќе можат да ги зајакнат репрезентациите со двајца играчи од 22 јуни, кои ќе донесат како слободни агенти до крајот на сезоната

НБА-екипите ќе имаат таканаречен „прозор за трансакции“, во кој ќе можат да потпишат двајца кошаркари.

Одлуката главно ќе се однесува на играчи со двосмерни договори и слободни агенти на пазарот. Двосмерните договори во НБА-лигата се однесуваат на играчи кои поминуваат време во развојната лига, но со овој договор тие можат да поминат и до 45 дена во клубовите во НБА. Преку „ трансакциски прозорец “, овие двосмерни договори ќе бидат претворени во комплетни договори за НБА, што значи дека тимовите во НБА ќе имаат 17 наместо 15 члена.

Демаркус Казaнс, Џеј-Ар Смит, Џамал Крофорд, Тако Фол, Ленс Стивенсон и можеби Винс Картер се меѓу најзвучните имиња на играчи за кои се очекува да најдат место во тимот. Исто така, споменати се играчи кои играат во европски тимови како Миротиќ, или оние од кинескиот шампионат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort