Мојот соиграч, цврсто рамо…Ана Ивановиќ му го честитала на Бастијан Денот на татковците со емотивна порака

22 мај, 2020
ana

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ објавила преубава порака на Инстаграм која му ја посветила на својот сопруг Бастијан Швајнштајгер, а поводот бил Денот на татковците.

Ана објавила романтична фотографија каде што Бастијан ја прегрнува, а и двајцата се насмеани.

– Мојот соиграч, цврсто рамо и најдобар татко. Не можев да замислам подобар пример за нашите две момчиња. Среќен ден на татковците на сите кои го слават- напишала таа.

Ана и Баастијан се венчаа во 2016 година, а во бракот ги добија двата сина Лука и Леон.