Вежби што не можете да ги прескокнете дома и не ви треба скапа опрема

4 април, 2020
vezbi

Ах, Џеф Кавалиер, нашиот херој на каналот Athlean X , е еден од луѓето што немаме 150 килограми со индекс на телесна маса од 30+. Или едноставно – поради него, знаеме нешто за вежбање, доволно колку да не не боли глава после излет со пиво и пици.

Во ова кратко видео, тој ви ја објаснува крајната вежба – facepull. Со него, ќе имате подобро држење на телото, здравје на рамото и ќе исправите некои мускулни нерамнотежи во горниот дел од телото. Сè што ви треба е гумена лента или крпа и некој тег, па дури и спортска торба или ранец може да послужат. Ако немате ништо од тоа – дури и рамката на вратата помага. Погледнете го видеото и научете нешто ново што можете да го вклучите во вашата програма за тренинг. Нема да се “набилдате” во карантин, но овие вежби можат да ви помогнат да ја изгубите несаканата тежина и да ги одржувате стекнатите мускули целосни.