Интересен тест за личноста на Зигмунд Фројд: Одговорете на овие 8 прашања и подобро запознајте се со вашата потсвест!

20 ноември, 2020
з1

Какви чувства имате кога замислувате море или стадо коњи?
Овој психолошки тест се појави на веб-страницата “Bright side” и се верува дека дури и австрискиот психијатар Зигмунд Фројд ги користел овие прашања за да открие како неговите пациенти се однесуваат во врска со животот, семејството или партнерот.

Земете си еден молив, хартија и вашата имагинација.

Прочитајте ги прашањата и запишете ги вашите одговори. Потоа можете да дознаете што значат.

Прашања:

 1. Гледате во морето. Кое е вашето прво чувство?
 2. Одите низ шумата и гледате во стапалата. Како се чувствувате?
 3. Гледате како летаат галеби. Како се чувствувате?
 4. Гледате стадо коњи. Опишете прво што чувствувате, но не размислувајте долго.
 5. Во пустината гледате ѕид со мал отвор, зад кој се наоѓа оаза. Во овој случај, вашите важна е вашата постапка, не размислувајте, запишете што би направиле.
 6. Повторно сте во пустината. Уморни сте од долгиот пат. Гледате сад со вода. Што правите? Можеби е банално, но запишете го одговорот на хартија.
 7. Изгубени сте во шумата. Веќе се стемнува. Гледате куќа со осветлен прозорец. Што правите?
 8. Во магла сте. Што правите?

Одговори:

Секое замислено место е само симболично за вашата потсвест. Во продолжение на тестот, можете да прочитате на што всушност се однесуваат емоциите што ги запишавте.

 1. Вашиот став кон животот.
 2. Како се чувствувате во вашето семејство.
 3. Вашиот став кон жените.
 4. Вашата врска со мажите.
 5. Вашата основна животна стратегија. Како ги решавате вашите проблеми.
 6. Вашиот сексуален живот и изборот на партнерот.
 7. Вашата подготвеност за брак. За оние кои се веќе во брак, неговата вредност.
 8. Вашиот став кон смртта.

Поврзано

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi