5 хит модели на летни сандали од високата улична мода

3 јуни, 2020
97340216_139112981044229_321351126091671181_n-1200x960

Како што влегуваме во првиот летен месец од оваа година, температурите растат, изолацијата се одржуваше на минимум, а нашата гардероба е повторно во функција. Се разбира, откако два месеци сме затворени во домовите, сакаме да се почестиме со нови модни парчиња.

Бидејќи чевлите многу лесно можат да бидат основен детал за нашата облека, ние се фокусиравме на пет трендовски модели на чевли кои блескаат и палат на Инстаграм оваа сезона. Слободно чувајте ги чизмите во плакарот затоа што е време за летни хит чевли.

За оние спортски типови, сè уште имаме ретро патики или спортски сандали што порано ги гледавме на чешките туристи на плажа, а за оние жени кои сè уште преферираат малку повеќе женски стил, сандали со чипка, минималистички папучи (мазги) и флип-апостолки во сите форми сега преовладуваат на социјалните мрежи на влијателните лидери на модните трендови. Подолу ви ги покажуваме овие 5 трендови од брендовите hight street.

Спортски сандали

View this post on Instagram

summer in stockholm today 🤍

A post shared by Felicia Akerstrom (@fakerstrom) on

View this post on Instagram

Daily walk 🍎

A post shared by Mathilde Gøhler (@mathildegoehler) on

View this post on Instagram

azul

A post shared by Sandra Rodrigues Pinto (@entre_dois) on

https://www.instagram.com/p/CAdzoeMDv-d/?utm_source=ig_embed