Има 94 години и сеуште лечи луѓе: „Ќе помагам додека можам“

6 август, 2020
дфсдфсд

Д-р Мелиса Фримен зборуваше за своето патување во медицината и за неверојатните работи што ги доживеа во видео на Би-Би-Си:

'I just love helping, I'm not ready to give it up'

"I just love helping, I'm not ready to give it up."Dr Melissa Freeman is a 94-year-old doctor practicing New York City. She spoke to the BBC about her journey into medicine.bbc.in/39VQRlw

Gepostet von BBC News am Dienstag, 4. August 2020

Таа е една од ретките афроамерикански жени од нејзината генерација која имаше можност да стане доктор, за што се бореше со посветена работа и образование.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris